E-sportowe emocje na stadionie Wisły Kraków!

Piąta finałowa edycja LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie oraz NTT System Quersus Puchar Polski w E-sporcie dobiegła końca! Drużyny podczas sezonu 2017 walczyły o wejście do finału, który odbył się w Krakowie na Stadionie Wisły im. Henryka Reymana. Kraków przywitał drużyny piękna, słoneczną pogodą.

 

Nauczyciel Szymon Burak ze szkoły Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku „Bardzo mi się podoba. To moja kolejna wizyta w Krakowie, Stare Miasto za każdym razem urzeka mnie na nowo. Uczniowie również są zachwyceni i domagają się kolejnej wycieczki!„

 

Podczas trzydniowego turnieju drużyny wyłonione z poprzednich edycji walczyły o atrakcyjne nagrody rzeczowe, a co najbardziej istotne o tytuł mistrza Polski Szkół. Dnia pierwszego o awans z grupy walczyło 16 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski wraz z nauczycielami. Nie obyło się bez zaciętych pojedynków, gdzie zwycięzcę meczu poznaliśmy dopiero po dogrywce. Dnia następnego pojawiło się osiem drużyn z NTT System Quersus Pucharu Polski. Tym razem zawodnicy Pucharu Polski zaczęli walczyć o awans do fazy play-off, w tym samym czasie wyłonieni zostali mistrzowie LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie. Tytuł Mistrzowski wywalczyło I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, wicemistrzem został Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „MERITUM” Siemianowice Śląskie, a na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku!
Ostatniego dnia turniej NTT System Quersus Puchar Polski zwyciężyła drużyna „ALSEN-Team.pl”, drugie miejsce zajęła drużyna „Likwidacja”, natomiast trzecie drużyna „Amazonki”.
Tytuł mistrza w punktacji generalnej wywalczyła drużyna Amazonek pod dowództwem Mateusza ‚Insajd’a’ Mikulskiego, zdobyli oni w całym sezonie NTT System Quersus Pucharu Polski łącznie 220 punktów, wicemistrzem została drużyna „ALSEN-Team.pl” z 210 puntami, natomiast na trzecim miejscu utrzymały się Młode Koty z ilością 170 punktów. Mateusz „Insajd” Mikulki kapitan mistrzów Pucharu Polski w E-sporcie opisał turniej tak: „Bardzo w porządku impreza. Miejsce finału – stadion Wisły dodało sportowego smaczku, który jest często odczuwany podczas e-sportowej rywalizacji. Cieszymy się, że udało nam się wygrać klasyfikację generalną, sumiennie na to pracowaliśmy”. Turniej indywidualny zwyciężył Robert „Lisekhd” Liszka, drugie miejsce Mariusz Mirek natomiast na ostatnim miejscu podium stanął Michał Utikal. Gratulujemy!

 

Dziękujemy sponsorom NTT System, NTT Game, Quersus, LG Polska, Kraków PL, Wisła Kraków, TVS, Radio ZET, TP-Link, Pukawka.pl, fyrestore, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl oraz Ravcore oraz Miastu Kraków, Wiśle Kraków, Zarządzie Infrastruktury Sportowej za pomoc w organizacji imprezy.
  • img
    Cze 18, 2017 @ 12:54 pm

    https://youtu.be/nh9PcRdtUR8
    Jeżeli macie chwilę wolnego czasu zajrzyjcie dajcie pozytywną lub negatywną ocenę i możecie napisać porady co można ulepszyć bądź zmienić, za wszystko dzięki. Niezależnie od wszystkiego życzę każdemu miłego dnia 🙂

You must be logged in to post a comment.