Siemianowicki Turniej E-sportowy po raz pierwszy i nie ostatni!

author image by Paweł Maśnica | 0 Comments | 14 grudnia 2016

Dwudniowy turniej e-sportowy rozgrywany w dniach 13-14 grudnia 2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie licznie zgromadził uczniów siemianowickich szkół. Na parkiecie hali sportowej kompleksu Sportowego „Michał”, tym razem zamiast rozgrywek sportowych, miał miejsce turniej e-sportowy. Ale bez sportu nie ma e-sportu co potwierdza fakt, iż podczas pierwszego dnia imprezy, w zawodach League of Legends, wygrała Szkoła Sportowa! To pokazuje zarówno uczniom jak i nauczycielom jak ważne jest zdrowe podejście do e-sportu i że prawdziwy gracz e-sportowy aktywnie dąży do perfekcji. Jest to również nawiązaniem do prelekcji, która miała miejsce zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia Siemianowickiego Turnieju E-sportowego.

Dzień pierwszy był zarezerwowany dla zgłoszonych siedmiu szkół podstawowych i gimnazjalnych z Siemianowic Śląskich. Mimo młodego wieku, gracze pokazali na co ich stać. Turniej był zaciekły i pełen napięcia, a zwycięzcy w skupieniu pokonywali konkurencję.
Pamiątkowe dyplomy, nagrody i puchar za pierwsze miejsce w League of Legends otrzymała drużyna z Gimnazjum nr 1 / Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich w składzie: Michał Grenda „ReGsiu”, Mateusz Dudek „Dudi02”, Aleksander Wanot „The Prof3ska”, Wojciech Działa „Osiedlowy gosu” i Jakub Kowalczyk „Kagemowu”. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2, a trzecie gracze z Gimnazjum nr 2.

Równolegle, na hali sportowej, rozgrywany był turniej FIFA 17, w którym brało udział 31 zawodników. Zwyciężył Oskar Hojdyszek, który już podczas drugiego meczu pokazał, że jest czarnym koniem turnieju wygrywając 18:1, a tym samym ustanawiając największą wygraną podczas rozgrywek. Zawodnik pełen wewnętrznego spokoju, o niesamowitej charyzmie zdobył najwyższy stopień podium. Drugie i trzecie miejsce na podium zajęli odpowiednio Paweł Wyszyński i Marek Wypich. Zwycięzcy FIFA 17 zostali uhonorowani pucharami i wspaniałymi nagrodami od firmy Quersus i NTT System.

Drugi dzień rozgrywek należał do szkół średnich. W sumie do rywalizacji stanęło 14 graczy w FIFA 17 i osiem 5-osobowych drużyn w Counter-Strike: Global Offensive. Dopełnieniem całości był showmatch w SC:GO pomiędzy uczniami klasy e-sportowej z Kędzierzyna Koźla i Piekar Śląskich.

W turnieju FIFA 17, najwyższe miejsce na podium zdobył uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki – Szymon Walek z wynikiem 3:1, który został uhonorowany pucharem i otrzymał designerski fotel gamingowy firmy Quersus. Zwycięzcy szczerze pogratulował zdobywca drugiego miejsca – Krystian Stefanik. Trzecia zaszczytna lokata przypadła Karolowi Malcerowi. Nagrody za drugie i trzecie miejsce ufundowała firma NTT System.

W Turnieju Counter Strike: Global Offensive również nie zabrakło emocji. Drużyny grały na bardzo wysokim poziomie, a w finale spotkały się dwa team’y z tej samej szkoły, tj. Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”. Mecz był niezwykle wyrównany, początkowo prowadziła drużyna „Meritum”|2, ale nagle Egzekucja/”Meritum”|1 zaczęła wygrywać kolejne rundy doprowadzając do remisu. Zawodnicy w białych koszulkach z czarno-pomarańczowym logiem „Egzekucja” ze stoickim spokojem zdobywali zwycięskie punkty wygrywając w dogrywce 18:17 na mapie de_overpass. Kolejną mapą było de_train na której wygrali 16:9. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny Egzekucja/”Meritum”|1 w składzie: Krystian Choma „Saiken”, Marcin Otreba „Divoo”, Mateusz Supel „Bi1nol”, Wiktor Git „Gucio”, Dominik Kokosza „KOKO”.

To, że nie było łatwo potwierdza wypowiedź Saikena, kapitana zwycięskiego zespołu: „Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tak zaciętej i wyrównanej walki, ale dzięki drużynowej grze udało się nam zwyciężyć” (źródło: facebook ZSTiO Meritum).

Drugie Miejsce należało do „Meritum”|1, a trzeci stopień na podium zajęli uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Miłośników Ziemi Śląskie.

Nagrody i puchary w turniejach League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive ufundowała firma MMJ, a w grze FIFA 17 firma Quersus i NTT System.

Zmagania zawodników można było oglądać na żywo oraz na platformie Twitch.

Obszerną fotorelację możecie znaleźć zarówno na stronie www.facebook.com/supergameesport.

 

Your email is never published nor shared.